Styl

MaMe Candy Bags

14. října 2012 v 20:00 | Dommie

Co jsou to Candy bags?
Výroba tzv. Candy bags (papírových kabelek) pochází z Mexika, kde je především vězni vyrábějí z papírků od sladkostí. Vyrobit je však jde i bez mlsání. Zdlouhavým postupem se z pouhých novin a lepenky stane originální dílo. Skládáním a spojováním obdélníků z novin polepených lepenkou vznikají pruhy, které se sešijí, všije se zip a ucho a je hotovo. Proces je to sice složitý, ale výsledek určitě stojí za to :)

Proč právě "MaMe"?
Výrobě těchto kabelek se již delší dobu věnuje má spolužačka Martina, která se před časem rozhodla podělit se o svoji tvorbu s uživateli Fleru :) A tak vznikla nová značka - "MaMe". Jelikož jsem Candy bags vždy obdivovala, rozhodla jsem se kabelky z dílny MaMe podpořit malou reklamou na RQ ^^ Pokud se vám tedy tyto "eko kabelky" líbí stejně, jako mně, určitě navštivte Martinin obchůdek na Fleru :

http://www.fler.cz/MaMe


Ukázka tvorby :

Who's Banksy?

6. srpna 2012 v 12:00 | Dommie
Válka. Mír. Chudoba. Lhostejnost. Byrokracie. Homosexualita....právě na tato témata naráží satiricky ve svých dílech umělec Banksy.
Banksy je přezdívka londýnského undergroundového streetartového umělce, jehož skutečná identita je neznámá. Dokázal, že graffity může nést poselství a ne pouze znehodnocovat fasády budov, jako běžné,většinou nudné, podpisy sprayerů. Za Banksyho mluví jeho tvorba - podívejme se tedy na některé z jeho děl.

- Líbí se vám graffity? Považujete streetart za opravdové umění? Těším se na vaše komentáře!

Banksy's webpage

Banksy na FB


(Boston)

....další obrázky? Klik na Celý článek!

Poslední den Marilyn Monroe

5. srpna 2012 v 11:00 | Dommie
Když se napsalo MM, každý věděl, o koho jde. Americká herečka Marylin Monroe je legendou Hollywoodu.


Právě dnes je to 50 let, co ji hospodyně našla mrtvou v posteli. Lékaři došli k závěru, že slavná herečka spáchala sebevraždu. Dodnes tomu spousta lidí nevěří - její poslední den nenaznačuje, že to měla v plánu. Psal se 4. srpen 1962 a slavná herečka se ráno vrátila domů z výletu se stylistou Georgem Mastersem - byli v kasinu, kde potkali mimo jiné i Franka Sinatru, se kterým Marilyn koketovala. Když přijela MM domů, údajně byla velmi unavená, což ovšem nebylo nic neobvyklého - trpěla častými bolestmi hlavy, depresemi,chodil k ní psychiatr. Ten ji navštívil i ten ten a jako vždy přinesl uklidňující injekci. Přišla i další návštěva - Robert Kennedy. Mari ten den telefonovala s několika známými, smála se a byla veselá. Přesto ji její hospodyně další den k ránu, 5. srpna 1962, mrtvou v posteli. Oficiálním verdiktem lékařů je sebevražda, ale otázkou zůstává, zda měla v úmyslu se léky zabít, nebo prostě jen přebrala.
MM požádala 10 let před svojí smrtí kamaráda Allana Snydlera, aby ji nalíčil, až zemře. Musel jí slíbit, že jestli se s ní něco stane, on jediný na ní smí sahnout a upravit ji tak, aby po smrti vypadala co nejlépe. Snydler jí to slíbil a také to splnil...
( z článku Scarlett Wilkové, Magazín MF DNES)
Proměny módy : 20's!

1. srpna 2012 v 12:00 | Dommie

Proměny módy I. (20's)

Tramtadadaáá! Rubrika styl konečně nebude prázdná : je tu cyklus článků věnující se módě - přesněji tedy tomu, jak se móda vyvíjela v průběhu 20. století. Někoho možná napadne, že to bude pěkná nuda, ale stačí se podívat na současné trendy a hned zjistíte, že doby minulé jsou stále nevyčerpanou inspirací mnoha předních návrhářů. A navíc : nezdá se vám, že článků o tom, jak se zbavit akné a jak sbalit kluka už bylo dost? ;D


Začněme proto hned 20. léty 20. století - přelomem ve světě módy. 20's se často označují za "Roaring 20s" (roaring=řvoucí, bouřlivý) - doba jazzu, swingu a po první světové válce přinesla velké množství pro módu revolučních novinek. Ty byly způsobeny především zlepšením postavení žen ve společnosti : ty měly větší pracovní příležitosti a také jim bylo uděleno právo volit.

Přestal se nosit korzet, krátila se délka šatů, do šatníků se zařadily blůzy, kalhoty i móda určená pouze pro sport. Typickými znaky pro 20's jsou třásně, skládané sukně ke kolenům, nízký pas, elegantní čepky, zvonovité klobouky a čelenky. Nepřehlédnutelnými jsou také účesy, které ženy nosily : dlouhé lokýnky vystřídaly krátká mikáda a vlasy zvlněné kolem obličeje.
Také bychom neměli zapomenou na návrhářku, která je zakladatelkou módní značky, která ovlivnujě módu dodnes : Coco Chanel! Ta stála v této době za takzvaným "boyish lookem", tedy stylem, kdy si na sebe žena oblékne dokonale padnoucí smoking; dále se díky ní staly nezbytnou součástí šatníku takzvané "malé černé šaty" a právě ona zavedla tzv. pážecí účes.

 
 

Reklama
Reklama